ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیم ور، مهرداد امرایی شهردار نیم ور در دومین جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرداری‌های استان مرکزی به میزبانی شهرداری نیم ور برگزار شد ضمن معرفی شهر نیم ور و پتانسیل‌های آن گفت: شهر نیم ور با حدود 8 هزار نفر جمعیت، سهم بزرگی در مباحث اقتصادی کشور و استان بر عهده دارد.
امرایی ادامه داد: آثار باستانی به جای مانده در شهر نیم ور که قالب آنها مربوط به دوره‌های ساسانی و اشکانی است نشان دهنده نقش اساسی این شهر در تمدن و فرهنگ جامعه است.
شهردار نیم ور افزود: از آنجا که توسعه شهری یکی از مهمترین اهداف و ماموریت‌های شهرداری‌ها است باید بدانیم فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است.
وی ارتقای فرهنگ شهروندی، توجه به سلامت اجتماعی، ایجاد نشاط و امید به زندگی برای شهروندان و احیای فرهنگ بومی هر شهر را زمینه ساز توسعه شهری معرفی و بیان کرد: به طور کلی هدف شهرداری از پرداختن به امور فرهنگی و اجتماعی، رشد و نهادینه کردن فضایل اخلاقی در جامعه شهری، تلاش برای حرکت شهر به سمت شهری با هویت اسلامی– ایرانی، تلاش برای ارتقاء نشاط اجتماعی و امید به زندگی تلاش برای شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های فرهنگی و ایجاد وحدت و همدلی میان شهروندان با اجرای برنامه های فرهنگی محله محور است.