پیام شهردار به مناسبت روز شوراها

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیم ور، عزیز تقی زاده، شهردار نیم ور به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها با صدور پیامی این روز را تبریک گفت.


متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَيْنَهُمْ

 

نهم اردیبهشت ماه در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز شوراها نام گذاری شده است تا فرصتی برای تجلیل و تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی اعضاء محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا و این تلاشگران عرصه های اجتماعی و مردمی فراهم شود.

این روز، سالروز رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که بی تردید نشان از تعمیق مردم سالاری دینی در جامعه اسلامی ما دارد.

دین مبین اسلام به عنوان مکتبی جامع و همه ‌جانبه ‌نگر به تمام ابعاد وجودی و نیازهای انسان توجه کرده است و به لحاظ جامعیت، بالندگی، سعادت‌بخشی و پویایی که در قوانین و آموزه‌های خود دارد، به همفکری و مشورت توجه ویژه‌ای کرده و این مهم از آیات نورانی قرآن و احادیث نبی مکرم اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت به روشنی قابل برداشت است.

اصل شوراها، یکی از اصول مترقی و روشن قانون اساسی کشور و منبعث از آیات نورانی قرآن و احادیث نبی مکرم اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت است که به یمن استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشور جامه عمل پوشیده و امروز هزاران نفر در کسوت مقدس این سمت اجتماعی به رتق و فتق امور مردم در جای جای میهن عزیز اسلامی مشغول و کارنامه‌ای درخشان را در فرا دید ما قرار داده اند.

اینجانب اين روز را به تمامی اعضای شوراهاي اسلامي شهرها به‌ ويژه به اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر نیم ور که با وظيفه‌شناسی در راه حل مشکلات شهر تلاش  و با امانت و کفايت برای نيل به جامعه‌ی شهروند مدار کوشش می‌کنند، تبريک و تهنيت عرض می‌کنم.

عزیز تقی زاده – شهردار نیم ور