حل مشکلات مالی شهرداری نیازمند تعریف درآمد پایدار است

شهردار نیم ور در جلسه بررسی مسکلات شهرداری نیم ور که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی و نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد خواهان همکاری در راستای تعریف درآمد پایدار بر اساس پتانسیل های شهر برای حل مشکلات شهرداری نیم ور شد.به گزارش روابط عمومی شهرداری نیم ور، عزیز تقی زاده، شهردار نیم ور شامگاه نهم اردیبهشت ماه در نشست صمیمی با محمدرضا حاجی پور، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی و حجت الاسلام سلیمی نماینده محلات و دلیجان که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر نیم ور در سالن جلسات شهرداری نیم ور برگزار شد با تاکید بر مشکلات مالی پیش روی شهرداری گفت: پیش بینی درآمد ما در سال جاری به نسبت هزینه‌های جاری و عمرانی بسیار کمتر است و امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازمه و مساعدت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بتوانیم برای شهرداری درآمد پایدار بر اساس پتانسیل های شهری تعریف کنیم.وی ادامه داد: متاسفانه بیش از 80 درصد محور اصلی شهر نیم ور تخریب شده و ترمیم آن  با اعتبارات و درآمدهای شهرداری تا چندین سال آینده نیز ممکن نیست و شهرداری توان پاسخگویی به مطالبات مردم را ندارد.
رئیس شورای اسلامی شهر نیم ور؛
سازمان صمت باید با تعیین سیاستهای تشویقی خواسته های مردم را برآورده کند
مهدی لعلبار رئیس شورای اسلامی شهر نیم ور نیز در این جلسه در بیان مطالبات مردم شهر نیم ور گفت: بکارگیری نیروهای بومی در معادن و واگذاری سنگ به افراد بومی بخشی از مهمترین مطالبات مردم شهر نیم ور است.
وی ادامه داد: اگرچه برای اجرای این دو خواسته مردم قانون مدونی وجود ندارد، اما اداره صنعت، معدن و تجارت می‌تواند با تعیین سیاستهای تشویقی و یا توصیه به فعالان معدنی، در راستای تحقق این خواسته مردم حرکت کند.
لعلبار همچنین، آسفالت جاده معدن عباس آباد برای جلوگیری از تخریب مزارع حاشیه جاده را یکی دیگر از درخواستهای مکرر مردم دانست و خواستار برنامه ریزی دقیق و اجرایی برای حل این مشکل شد.
نماینده محلات و دلیجان در مجلس؛
واگذاری باطله های معدنی و اعطای مجوز احداث کارخانه شن و ماسه کمک شایانی به درآمدهای پایدار شهرداری نیم ور میکند
در ادامه این جلسه، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با تاکید بر درخواستهای شهرداری نیم ور گفت: بنده به طور جد مدافع حضور و فعالیت بخش خصوصی در بخش معدن هستم.
وی ادامه داد: متاسفانه در سالهای گذشته با وجود تصویب قانون بازگشت 15 درصدی حقوق دولتی معادن به شهرهای معدنی، این قانون اجرایی نشده و به همین دلیل توقعات مردم شهرهای محلات و نیم ور از درآمدهای معدن براورده نمیشود. 
سلیمی افزود: شهرداری نیم ور با مشکلات مالی مواجه است و واگذاری باطله های معدنی و اعطای مجوز احداث کارخانه شن و ماسه به شهرداری کمک شایانی به درآمدهای پایدار در این شهرداری میکند.مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی؛
بخشی از اعتبار لازم جهت آسفالت جاده معادن عباس آباد تامین شده/محور اصلی تردد ماشین آلات معدنی نیز با تامین اعتبار دولتی ترمیم خواهد شد
در بخش دیگری از این جلسه، محمدرضا حاجی پور مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: طبق قانون، باطله معادن در اختیار بهره بردار است و در صورت موافقت بهره بردار برای در اختیار قرار دادن باطله به مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر، صدور مجوز، خارج از محدوده جواز برداشت معدنی با نظارت کارشناسان و قیمت گذاری پایه امکان پذیر است.
وی همچنین در خصوص مجوز احداث کارخانه شن و ماسه به شهرداری نیم ور بیان کرد: توصیه ما در بهره برداری از معادن شن و ماسه، معادن کوهی است و طبق قانون در صورت محدود بودن ظرفیت معدن، با هماهنگی آب منطقه ای می‌توان معدن را بدون مزایده واگذار کرد و این اداره آمادگی اعطای مجوز بهره برداری به شهرداری نیم ور در کوتاه ترین زمان ممکن در صورت کشف ماده معدنی را دارد.
حاجی پور افزود: بخشی از اعتبار لازم جهت آسفالت جاده معادن عباس آباد تامین شده و با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل راه و شهرسازی استان این جاده به زودی آسفالت خواهد شد.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: در خصوص محور اصلی نیز مقرر شد، بخش‌هایی که با تایید کارشناسان به علت تردد خودرو های معدنی تخریب شده با مشارکت و اعتبارات دولتی ترمیم و با نظارت بیشتر بر برداشت و حمل مواد معدنی از تخریب معابر اصلی در آینده با دقت بیشتری انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ی