رد ابتلای بیمار فوت شده به کرونا در محلات/عرضه قلیان در سطح شهر محلات تا اطلاع ثانوی ممنوع/تشکر شبکه بهداشت از شهرداری نیم‌ور به جهت همراهی در اطلاع رسانی عمومی

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت محلات در گفتگو با صبح محلات گفت: جواب آزمایش یک نفر که مشکوک به کرونا ویروس بود و در روزهای گذشته با توجه به مشکل زمینه ای قلبی فوت کرده بود، منفی اعلام شد.
وی ادامه داد: پس از انجام آزمایشات تکمیلی از فرد فوت شده در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان محلات، علت فوت به غیر از بیماری کرونا گزارش و جواب آزمایش منفی اعلام شد.
بهرامی افزود: متاسفانه تماس های مکرر به پرسنل بهداشت و درمان موجب اختلال در خدمات رسانی شده و از همشهریان عزیز خواهشمندیم از تماس های مکرر به پرسنل حوزه سلامت پرهیز و گزارشات به روز برای عموم مردم ارسال خواهد شد.
مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت محلات همچنین با اشاره به همکاری شهرداری‌های شهر محلات و نیم ور بیان کرد: شهرداری‌های شهر محلات و نیم ور تمام قد در کنار شبکه بهداشت و درمان در بحث اطلاع رسانی حضور فعال دارند که جا دارد از زحمات شبانه روزی این عزیزان تقدیر و تشکر کرد.
بهرامی ادامه داد: با توجه به ناقل بودن قلیان، عرضه قلیان در سطح شهر محلات از امروز تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و شهروندان میتوانند هرگونه تخلف را از طریق شماره تلفن ۴۳۲۳۳۲۱۳ به واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان گزارش دهند.
وی تصریح کرد: رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری توصیه شده است؛ براساس اعلام مسوولان بهداشت و درمان شستشوی دست‌ها، دست ندادن افراد با هم، خودداری از تماس دست با چشم ها، بینی و دهان، خودداری ️از تماس نزدیک با افراد بیمار، تمیز و ضد عفونی کردن اشیا و سطوحی که مرتب لمس می‌کنیم و رعایت فاصله دست کم یک متر با فرد بیماری که سرفه می کند، در پیشگیری از ابتلا به این بیماری مؤثر است.
مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: بخش مشاوره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با سامانه تلفنی ۱۹۰ برای پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص ویروس کرونا راه‌اندازی شد و آماده ارائه خدمات مشاوره به شهروندان می‌باشد.