کاشت بیش از یکهزار و ۳۰۰ اصله درخت و بوته گل در نیم‌ور

کارشناس فضای سبز شهرداری نیم ور از کاشت بیش از یکهزار و ۳۰۰ اصله درخت و بوته گل در سطح شهر نیم ور به منظور حفظ فضای سبز شهری طی ۴ ماه ابتدایی امسال خبر داد.

سینا صفری، کارشناس فضای سبز شهرداری نیم‌ور در گفتگو با روابط عمومی گفت: در حال حاضر شهرداری نیم‌ور ۳۲ هکتار فضای سبز شهری دارد که با احداث پارک باقرآباد و اجرای پروژه فضای سبز در میدان پارسیان شهر نیم‌ور این میزان افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: نگهداری فضای سبز شهری نیازمند امکانات، نیروی انسانی متخصص و صرف هزینه است و خدمتگذاران مردم در شهرداری در تلاش اهستند با حذف کامل آب شرب از سیستم فضای سبز شهری علاوه بر کاهش هزینه‌ها از هدر رفت آب شرب سالم و بهداشتی جلوگیری کنند.

صفری افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد آب مورد نیاز فضای سبز شهری از طریق منابع آب خام موجود تامین می‌شود و به زودی با تکمیل شبکه آبیاری فضای سبز، آب شر بهداشتی و سالم به صورت کامل از چرخه آبیاری فضای سبز خارج خواهد شد.

کارشناس فضای سبز شهرداری نیم ور در ادامه با اشاره به واکاری بیش از ۱۳۰۰ اصله درخت و بوته گل از ابتدای امسال تا کنون در سطح شهر نیم ور بیان کرد: سرانه فضای سبزی شهری در شهر نیم ور معادل ۴۲ متر مربع است که بیش از سه برابر استاندار ملی و بیش از ۲ برابر استاندارد تعریف شده در سازمان ملل متحد است که حفظ، نگهداری و گسترش آن به صورت ویژه در دستور کار شهرداری قرار دارد.