جلسه تدوین برنامه راهبردی شهر نیم ور در شهرداری برگزار شد

جلسه تدوین برنامه راهبردی شهر نیم ور با حضور دکتر داودرضا عرب مدیرعامل موسسه پژوهشی_مهندسی راهبرد دانش پویا و  جمعی از نخبگان شهر نیم ور در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

به گزارش ورابط عمومی شهرداری نیم ور، جلسه تدوین برنامه راهبردی شهر نیم ور با حضور دکتر داودرضا عرب رئیس موسسه پژوهشی_مهندسی راهبرد دانش پویا و  جمعی از نخبگان شهر نیم ور عصر امروز ۳/۵/۹۸ در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

دکتر تقی زاده شهردار نیم ور در ابتدای این جلسه گفت: لازمه مدیریت صحیح، اطلاعات دقیق و لازمه اطلاعات دقیق، مطالعه و دانش است.

وی ادامه داد: موسسه پژوهشی_مهندسی راهبرد دانش پویا به مدیریت دکتر عرب زحمت تدوین برنامه استراتژی بلند مدت شهرداری نیم ور عهده دار شده و نخبگان شهر نیم ور نیز به منظور دریافت نقطه نظرات و اعمال نظرات آنها در تعیین هدف و راهبرد رسیدن به این هدف در جلسه دعوت شده‌اند.

در ادامه این جلسه، دکتر داودرضا عرب، مشکلات امروز جامعه را ناشی از عدم برنامه ریزی در گذشته و مشکلات آینده را ناشی از عدم برنامه ریزی در امروز دانست و گفت: دریافت برنامه اجرایی از سیستم بالا دستی و برنامه ریزی بدون توجه به اسناد بالا دستی کاری غلط و بیهوده است.

وی افزود: در حال در انقلاب چهارم، یعنی انقلاب ارتباطات هستیم و برای برنامه ریزی برای آینده باید تشخیص دهیم دنیای آینده به چه سمتی حرکت می‌کند و باید تلاش کنیم این حرکت جامعه به سمت تکنولوژی های روز را در شهر و منطقه خود بومی سازی کنیم چرا که حفظ فرهنگ بومی جامعه بسیار بسیار مهم است.

عرب تصریح کرد: جامعه غربی به علت جدا شدن از ریشه‌های خود امروز با مشکلات فراوانی مواجه شده است و ما نباید اجازه دهیم ریشه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی و خورده فرهنگ های بومی جامعه از بین برود.

مدیرعامل موسسه پژوهشی_مهندسی راهبرد دانش پویا در ادامه با اشاره به لزوم توجه به شاخصه‌های توسعه در تدوین برنامه بلند مدت شهری اظهار کرد: برای بهبود و کیفیت بخشی به برنامه‌ها باید تلاش کنیم به صورت منطقه‌ای نگاه و برنامه ریزی کنیم چراکه نگاه منطقه ای موجب ارتقاء کل منطقه خواهد شد.

در بخش دیگری از این جلسه، حاضرین به ایراد نقطه نظرات خود پیرامون اهداف توسعه شهری پرداختند که، توجه به سرمایه‌های مورد نیاز، توجه به هویت تاریخی شهر، شناسایی نخبگان خارج از شهر و دعوت از آنان به منظور برنامه ریزی، ایجاد الزام مدیران آینده شهرداری و شورا برای پیگیری و اجرای برنامه تدوین شده، توجه به فرهنگ یاری گری به عنوان یک ارزش، توجه ویژه به تعریف هدفمند پروژه و جذب هدفمند سرمایه، توجه ویژه به نقش بانوان و احیاء بافت سنتی و تاریخی شهر از اهم برنامه‌های پیشنهادی بود.

در خاتمه جلسه، پرسشنامه تدوین برنامه استراتژی ۵ ساله شهرداری نیم ور بین حاضرین توزیع شد.

لازم به ذکر است، موسسه پژوهشی_مهندسی راهبرد دانش پویا پس از جمع آوری کلیه پرسشنامه‌ها و همچنین جمع آوری نظرات مردمی، اقدام به تدوین برنامه راهبردی شهر نیم ور خواهد کرد.