پرداخت عوارض خودرو در شهرداری نیم ور زمینه ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان را فراهم می‌کند/هزینه‌ی شهرداری‌ها از عوارض پرداختی مردم تامین می‌شود

مسئول واحد درآمد شهرداری نیم ور گفت: بسیاری از مردم بر این باور هستند که شهرداری با بودجه دولتی در حال فعالیت است و این در حالی است که بخش عمده‌ای از هزینه‌های شهرداری‌ها از عوارض پرداختی مردم تامین می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیم ور، احسان حیدری، مسئول واحد درآمد شهرداری نیم ور گفت: شهرداری‌ها با هدف پاسخگویی به نیازهای خدماتی ساکنان یک شهر تشکیل و هزینه خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهند را با مکانیزم‌های خاص تحت عنوان عوارض و بهای خدمات از ساکنین حقیقی و حقوقی شهر دریافت می‌کنند.
وی ادامه داد: به طور کلی شهرداری ها در گام نخست وظیفه تولید خدمات و ارائه به شهروندان و در گام دوم وظیفه دریافت هزینه‌های این خدمات از ساکنان شهر تحت عنوان عوارض را بر عهده دارند.
حیدری تصریح کرد: مسئله منابع درآمدی شهرداری‌ها بعنوان نیروی محرکه فعالیت‌های شهرداری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به نحوی که کاهش و یا افزایش این درآمدها نقشی اساسی در کیفیت و کمیت ارائه خدمات بازی خواهد کرد.
مسئول واحد درآمد شهرداری نیم ور با اشاره به یکسان بودن قانون دریافت عوارض بخصوص عوارض خودرو در تمامی شهرداری ها گفت: متاسفانه بسیاری از شهروندان شهر نیم ور با وجود سکونت و تردد در شهر نیم ور عوارض خودروی خود را در دیگر شهرداری‌ها پرداخت می‌کنند و علیرغم این که پرداخت عوارض در تمامی شهرداری‌ها مجاز می‌باشد، لذا پرداخت عوارض خودرو در شهر نیم ور موجب رونق ارائه خدمات در شهر نیم ور خواهد شد.
حیدری ادامه داد: بسیاری از مردم بر این باور هستند که هزینه پرداختی بابت دریافت پروانه ساختمانی کل عوارضی ست که باید به شهرداری پرداخت کنند در حالی که مالکین خودروهای شخصی و منازل مسکونی هر ساله باید نسبت به پرداخت عوارض خودرو و نوسازی و صاحبان حِرَف و پیشه نیز هر ساله باید نسبت به پرداخت عوارض کسب و پیشه اقدام کنند.
وی تصریح کرد: از محل درآمدهای فوق، هزینه نگهداری و توسعه شهر، شامل: توسعه معابر و خیابان‌ها، جمع آوری پسماندهای شهری، نظافت معابر، توسعه فضای سبز و آبیاری درختان پارک‌ها_آسفالت معابر_جدول گذاری_سنگ فرش پیاده رو‌ها، بلوارها و غیره پرداخت می‌شود.
مسئول واحد درآمد شهرداری نیم ور در خاتمه با تاکید بر نقش مستقیم پرداخت عوارض توسط شهروندان به ارائه خدمات بهتر به شهر خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر به نمایندگی از طرف مردم عهده دار نظارت دقیق بر حسن انجام کار توسط شهرداری‌ است.